Буйруқлар ва фармойишлар

16 Ноя 2020

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон  Республикаси  Адлия  вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон билан рўйхатга олинган “Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўғрисида” ги Низом талаблари бўйича  аттестация  ишларини  ташкил  қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2020 йилнинг 31 октябр ва 7 ноябр кунлари бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра, малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш мақсадида буюраман:

 

  1. Қуйидагилар:

Умумий амалиёт шифокори, оилавий тиббиёт ва тез тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1-иловага;

Гематология, трансфузиология, эндокринология, болалар эндокринологияси ва оператив эндокринология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага;

Жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш, тиббий статистика, валеология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати     3-иловага;

Патологик анатомия ва суд-тиббий экспертиза мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 4-иловага;

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология,  пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 5-иловага;

Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта хавфли инфекциялар лаборатор диагностикаси, паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси, санитар-гигиеник  лаборатория текшируви, радиологик лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овқатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 6-иловага;

Умумий стоматология, терапевтик стоматология, болалар хирургик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси, болалар терапевтик стоматологияси, ортопедик стоматология, ортодонтия, жарроҳлик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси ва юз-жағ жарроҳлиги, имплантология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 7-иловага;

Фармация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 8-иловага;

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Бухоро давлат тиббиёт институтидаги худудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида ультратовуш диагностикаси, рентгенология, офтальмология, акушерлик ва гинекология,   неврология, наркология, оториноларингология, умумий стоматология, терапевтик стоматология, ортопедик стоматология, хирургик стоматология, болалар терапевтик стоматологияси, кардиология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 9-иловага мувофиқ тасдиқлансин.

  1. Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги Врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан ўтказиш Республика маркази директори (А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўғрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.
  2. Ахборот-коммуникация технологияларини ривожлантириш Маркази ДУК (Ф.А.Акбаров) ушбу буйруқни Соғлиқни сақлаш вазирлигининг веб-сайтига жойлаштирсин.
  3. Мазкур буйруқ ижросининг назоратини ўз зимамда қолдираман.

 

 

Вазир в.в.б.                                      А. Иноятов

 

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2020 йил “12” ноябрдаги “290” сонли буйруғига 1-илова

 

Умумий амалиёт шифокори, оилавий тиббиёт ва тез тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2020 йил 31 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

 

 

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Atabayeva Gulnora Abdumadjitovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 55-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

2

Mardonov Davron Mamanovich

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси, "Ваткан" ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

3

Xakimova Zulfiya Xurmatovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, "Н.Боймухамедов" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

4

Samadova Gulnara Anvarovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 24-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

5

Isakov Abdukaxar Abdullayevich

Наманган вилояти, Наманган шахар тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

6

Raxmatov Ruzikul Aliyevich

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, 22-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

7

Murodova Rahima Yarashovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, "Бойғунди" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

8

Ochilova Etibor Abdurashidovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, 19-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

9

Абдуллаева Гульбахор Абдухамидовна

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 5-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

10

Maxsudov Akramxuja Maxramxujayevich

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

11

Abdullayeva Gulnoz Ismoiljonovna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 70-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

12

Turdiyeva Fatima Absoatovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли тиббиёт маркази

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

13

Masharipova Dilfuza Qabulovna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, 21-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

14

Matyoqubova Oygul Sadullayevna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, 20-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

15

Qo'shoqova Reyimposhsha Sobirovna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, 19-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

16

Ibragimova Dilbar Yuldashovna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, 24-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

17

Matyoqubova Xajarbibi Idirovna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, 22-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

18

Oltmishev Baxodir Abduraximovich

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси, "Найман" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

19

Qurbonov G'ofir Eminjonovich

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси, 18-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

20

Azizova Dilrabo Sadikovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиникаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

21

Umarova Dilfuza Toshmurodovna

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

22

Zakirova Gulnora Ikramdjanovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

23

Raxmonov Abdulatif Raxmatovich

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси, "Янгиқадам" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

24

Adilova Lobar Alimovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

25

Kadirova Malika Artikovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

26

Maxkamova Saida Sattarovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

27

Xudoyberdiyeva Feruza Yusupjonovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

28

Aslonova Olima Asrorovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

29

Islamova Buvoysha Namanovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

30

Axmedov Iqboljon Asqarovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

31

Xaydarova Latofat Isliddinovna

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси, "Келовчи" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

32

Toshmatova Nigora Anorboyevna

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси, 49-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

33

Shirinova Fatima Abduolimovna

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани тиббиёт бирлашмаси, 6-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

34

Begmatova Anorjon Turgunovna

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 9-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

35

Abduraxmanova Malika Salidjanovna

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Кайрогочовул" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

36

Maxkamova Zulpiya Abduraximovna

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

37

Jurayev Yunusali Dexkonovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 12-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

38

Dexkanov Kamiljan Abduraimovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 17-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

39

Ashurova Shoira Xushvaqtovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 54-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

40

Mamadaliyeva Shoxista Turdibayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 54-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

41

Axrorxodjayeva Akida Xakimovna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси, 20-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

42

Turapova Gulnoza Omonkeldiyevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 29-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

43

Axmedova Maxsuda Ormanovna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 72-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

44

Jo'rayeva Nodiraxon Muxiddinovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, "Қизил Қақир" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

45

Mamutova Rabig'a Qurbanbayevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 29-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

46

Meliboyeva Shoxistaxon Axmadaliyevna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 73-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

47

Tolipova Irodaxon Obidovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 73-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

48

Sharifov Djuraboy

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

49

Umarova Zuxra Xasanovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 19-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

50

Ishonkulova Maxina Mustafoyevna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

51

Abdullayev Inomjon

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси, 67-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

52

Shaxmuradova Sevil Gulam qizi

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

53

Rustambekova Rano Abdumo'minovna

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

54

Ostanova Nigora Subxonovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, "Захлик" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

55

Sanayeva Tuxtatosh Shermuxamedovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, "Захлик" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

56

Djurayeva Adolat Raxmonovna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

57

Qulliyeva Sayyora Azizovna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

58

Daniyarova Gulchexra Shavkatovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

59

Yuldasheva Ozoda Ruziyevna

Самарқанд вилояти, Тайлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

60

Qayumova Zevar Husenovna

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси, "Гулистон" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

61

Xamroyev Toliboy

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси, "Наймантепа" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

62

Maxmudov Bexzod Abduraimovich

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси, "Наймантепа" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

63

Axmedova Muxayyo Shuxratovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 29-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

64

Ergasheva Mukambar Bakirovna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси, 46-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

65

Tashmatova Xolida Muratovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 72-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

66

Sattorova Venera Raximovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, "Гулобод" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

67

Muxamedova Feruza Abdukaxxarovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 48-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

68

Kodirova Adolat Tangatarovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

69

Chuliyeva Dildora Bobonazarovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

70

Xakimova Dilfuzaxon Sotvoldiyevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

71

Kenjayeva Yulduzxon Yuldashevna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

72

Begmuratov Alimjon G'oipovich

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани тиббиёт бирлашмаси, "Ғаллакор" ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

73

Dogarova Moldir Bazarbayevna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, "Истиқлол" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

74

Bekmirzayev Xolmatjon Xudoberdiyevich

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси, "Кўчкак" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

75

Shaxabiddinova Gulnora Zairovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

76

Shermetova Dilbarxon Xaydarovna

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани тиббиёт бирлашмаси, 1-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

77

Xanqulov Meyli Xasanovich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

78

Saidov Murtoza Asrorovich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси, 5-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

79

Eshankulov Abdisalim Turayevich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси, 5-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

80

Radjabova Nigora Aminboyevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 33-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

81

Nishonova Mavludaxon Xolmatovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

82

Xudayberganova Faraxat Raximovna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

83

Axmatkulova Muxobbat Abdukabirovna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

84

Nazarova Mavjuda Narmamatovna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

85

Sardarova Gulsara Salimovna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

86

Yakubova Xanifa Saytimovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

87

Раджабова Диларам Араббоевна

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси, 10-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

88

Xalimova Maxfira Ibodullayevna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, 57-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

89

Kurbonova Zaynab Matsapayevna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, 53-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

90

Norboyeva Gulshod Raximovna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, 53-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

91

Muxamedova Nodira Mannopovna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

92

Eshbayeva Ruzixol Kurbanovna

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси, 70-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

93

Adilova Svetlana Yesimovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси, 8-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

94

Xaytimbetova Zulfiya Shermatovna

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси, 14-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

95

Abdurazakova Aziza Asadovna

Жиззах вилояти, Пахтакор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

96

Berdiyeva Gulasal

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси, 70-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

97

Allamberganova Gulara Baltabayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси, 1-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

98

Seyfullayeva Rabiga Aydarbekovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

99

Dilimbetova Zamira Jumafaliyevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

100

Ashirova Jamila Kalibayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

101

Kurbanova Shoxida Atxamovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 36-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

102

Adilova Musallam Xamrayevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 36-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

103

Aripova Elmira Zairovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

104

Sadikova Shirin Askarovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

105

Axmedova Mukaddas Abdujabbarovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

106

Sapasheva Klara Joldasovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

107

Saydimova Muxabbat Otabayevna

Хоразм вилояти, Хива шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

108

Baltayeva Rano Farxadovna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси, 41-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

109

Abdullayeva Malika Sadullayevna

Хоразм вилояти, Хива шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

110

Djumaniyazova Sultanpashsha Sabirovna

Хоразм вилояти, Хива шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

111

Isakjanova Feruza Baltabayevna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси, 41-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

112

Davletova Klara Baxtiyarovna

Хоразм вилояти, Хива шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

113

Saydaliyeva Sanobar Nasimovna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 70-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

114

Turlibekova Bibigul Tulegenovna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 70-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

115

Ibragimov G'afur Mamatovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, 16-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

116

Tag'ayev Chori Ramazanovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, 20-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

117

Tursunova Dilbar Abdiganiyevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 16-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

118

Axmedova Manzura Mamadjanovna

Тошкент вилояти, Ўрта Чирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Туябўғиз" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

119

Valiyeva Saida Kaxxarovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси, "Майгир" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

120

Xasanova Muxabbat Ikbolovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси, "Янги қишлоқ" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

121

Nazarova Zamira Muxtarjanovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси, "У.Мансуров" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

122

Sharobidinova Santalat

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси, "Туячи" ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

123

Xaydarova Nazira Xamidovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

124

Matnazarov Matnazar

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси, 36-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

125

Turdibayeva Jamol Aminbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 47-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

126

Izamova Zaynab Barakayevna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, 67-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

127

G'ofurova Qoriyaxon Xoshimovna

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси, 7-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

128

Normatov Abdilaziz

Андижон вилояти, Андижон тумани тиббиёт бирлашмаси, 5-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

129

Chariyeva Muqaddas Azizovna

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси, 71-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

130

Mamatkulov Urol Axmatovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, 23-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

131

Rajabov Abduxolq Ishqabilovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, 25-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

132

Kenjayev Djuraqul Yuldashevich

Жиззах вилояти, Ш.Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси, "Ўзбекистон" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

133

Sattarov Otabek Maxmudjanovich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 70-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

134

Goziyeva Dilbar Sayidmurodovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

135

Mustafayeva Shapoat Xakimovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

136

Gayibova Maxbuba Gadoyevna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

137

Abrarov Xayrulla Ergashovich

Жиззах вилояти, Ш.Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси, "Зиёкор" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

138

Majidov Farxod Qudratovich

Жиззах вилояти, Ш.Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси, 23-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

139

Mamiyeva Guljon Choriyevna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 57-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

140

Muminov Najmiddin Buriyevich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, 67-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

141

Murataliyev Nurali Amonovich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 38-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

142

Sattarova Ro'zigul Sayfullayevna

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси, 71-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

143

Rustamova Gulnora Xurramovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, "Шербек" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

144

Panjiyeva Nargiza Amirovna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

145

Avazova Firuza Ruxiddinovna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

146

Xudayqulov Temir Dusanovich

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси, 51-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

147

Rustamov Otamurot Normatovich

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, "Шербек" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

148

Yaqubova Shohida Abdiyazovna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

149

Tursunova Raximaxon Solijonovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

150

Sabirova To'xtajon Abdullayevna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

151

Karimova Qunduzxon Boltabayevna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, 16-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

152

Djumaniyazova Leninza Shavkatovna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси, 44-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

153

Zarlikova Ruza Bakmatovna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, 54-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

154

Allanazarova Dilorom Ro'zmetovna

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

155

Amanova Sarbinaz Boranbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Кегейли тумани тиббиёт бирлашмаси, "Жузимбаг" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

156

Rozikova Matluba Namozovna

Навоий вилояти, Нурота тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

157

G'aybullayeva Nigora Akbarovna

Навоий вилояти, Нурота тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

158

Ahmatqulova Muxayyo Karimtoshevna

Навоий вилояти, Нурота тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

159

Shokirova Muxayo Burxonovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

160

Normurodova Osiya Muxammatovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

161

Irgasheva Nilufar Uralovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

162

Narzullayeva Zuxra Karamatovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

163

Jurayeva Marxabo Valiyevna

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

164

Abitova Gulmira Aytjanovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

165

Tursunova Zamira Erkinovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

166

Tillabayeva Akidaxon Payzillayevna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

167

Yusupov To'lqin Bo'lakovich

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси, "Нурли Диёр" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

168

Azizova Xurmat Nasritdinovna

Навоий вилояти, Нурота тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

169

Abduaxatova Anorxol Norbekovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

170

Rustamova Nigora Tuxtayevna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

171

Matmuratova Muxiba Hayitbayevna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси, 29-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

172

Batirova Moxira Kurbanbayevna

Хоразм вилояти, Урганч шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

173

Keldiyorov Sodiq Jovliyevich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Самоқ" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

174

Vaxobov Voxid

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

175

Bo'taboyev Komiljon Bemirzayevich

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 43-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

176

Qurbonov Jahongir Fozilovich

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси, "Маданий меҳнат" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

177

Kavlanova Barnoxan Ibragimovna

Андижон вилояти, Андижон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

178

Abduraxmanova Nargiza Abdurasulovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

179

Shamsiyeva Gulmira Nasullayevna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, 69-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

180

Yuldasheva Jamila Irgashovna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

181

Saidov Jamol Haydarovich

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси, "Аттарон" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

182

Muratova Lalixon Maxmudovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 43-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

183

Shomirova Azodaxon Valiyevna

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани тиббиёт бирлашмаси, "Ширмонбулоқ" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

184

Rustamov Asqar Teshaboyevich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, "Хонақа" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

185

Qosimova Nodiraxon Yulchibayevna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

186

Yurdanidze Nadira Amurllayevna

Наманган вилояти, Наманган тумани тиббиёт бирлашмаси, 12-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

187

Ajibekova Umida Ruslanovna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

188

Karimova Salomat Mirzayevna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 5-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

189

Fozilova Odinaxon Tulashevna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, "Бахт" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

190

Kuziyeva Malaxatxan Abduvarisovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, "Янгиобод" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

191

Usmonova Lazokat Mannopovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 40-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

192

Djo'rayeva Gulbaxor Boratovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 42-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

193

Matkarimova Guzal Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

194

Payg'amova Feruzaxon Sheraliyevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

195

Abduvaitova Buzaynab Tuxtasinovna

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

196

Otaboyeva Feruzaxon Yaqubovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

197

Xazratova Gulxayoxon Turg'unovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

198

Qo'chqorova Muqaddas Safarovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли тиббиёт маркази

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

199

Qayumov Orziqul Abduvoitovich

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

200

Yangiyeva Sanoat Raimjonovna

Андижон вилояти, Бўстон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

201

Qamchiyeva Nodira To'lanboyevna

Андижон вилояти, Бўстон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

202

Xujanova Sayyora Saatovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

203

Raxmatullayev Maxmud

Навоий вилояти, Кармана тумани тиббиёт бирлашмаси, 1-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

204

Egamberdiyeva Mamlakat Ibragimovna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

205

Urmonov Sultonbek Toxirovich

Андижон вилояти, Андижон тумани тиббиёт бирлашмаси, "Ҳақиқат" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

206

Norova Raisa Ko'klamovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси, "Боғдош" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

207

Boynazarova Sumbul Boltaboyevna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси, 6-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

208

Umurova Mahbuba G'aybulloyevna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси, 39-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

209

Jalilova Yulduz Xalilovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси, "Мусича" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

210

Turakulova Gulchexra Nishonboyevna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси, 80-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

211

Niyozova Dilfuza Odilovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси, 83-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

212

Mirzayev Alisher Shaymardanovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

213

Eshboyeva Mamuraxon Najiyevna

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

214

Atadjanova Xurshida Ruzimovna

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси, 34-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

215

Ruzimova Shukurjon Ruzimovna

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси, 34-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

216

Yaqubova Rano Abdullayevna

Хоразм вилояти, Тупроққальа тумани тиббиёт бирлашмаси, "Шихлар" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

217

Babayeva Norjon Amonbayevna

Хоразм вилояти, Хива шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

218

Allayeva Ulfat Erkinbayevna

Хоразм вилояти, Хива шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

219

Jumaniyozov Sharifboy

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

220

Ro'zmetova Farida Atamamatovna

Хоразм вилояти, Хива шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

221

Turayeva Ra'no Narziyevna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

222

Tursunova Zaripa Gulomovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

223

Xidirova Yulduzxon Xolmirzayevna

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 60-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

224

Xakimova Yorqinoy Marifovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Бештол" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

225

O'smonova O'g'ulxon Najmidinovna

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани тиббиёт бирлашмаси, "Иттифоқ" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

226

Ruziyeva Sayyora Kuziyevna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

227

Qodirov Eshim Tursunovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

228

Oqquziyev Faxriddin Xalmuradovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

229

Haydovalov Abdullo Ibragimovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

230

Sayfulloyeva Farangiz Ixtiyorovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси, 5-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

231

Yuldasheva Feruza Obidjanovna

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 10-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

232

Nozimova Gulandon Sharifjanovna

Наманган вилояти, Наманган шахар тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

233

Yusubboyeva Muyassar Ubaydullayevna

Наманган вилояти, Янгиқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 59-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

234

Xakimova Rukiya Azamovna

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 10-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

235

Nabiyev Mirzoxid Orifovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

236

Raxmanova Surayyo Sirojddinovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

237

Axmedova Saodatxon Abdusamadovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

238

Muxammadiyeva Moxiniso Muxamadiyevna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, 34-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

239

Sattorova Farxunda Xalimovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 12-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

240

Shamuratova Nasiba Qobulovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Пахтакор" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

241

Badalboyeva Movluda Kirgizovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

242

Shernazarova O'lmasxon Turg'unboyevna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

243

Ibragimova Uguloy Xatamovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

244

Ergasheva Nilufar Mirodilovna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

245

Turakulova Gulandon Sultanovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, 37-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

246

Tillaboyev Shavkatjon Muradillayevich

Наманган вилояти, Чортоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Ҳазратшох" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

247

Turdiyev Axmadxo'ja Narzullayevich

Наманган вилояти, Чортоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Мурчум" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

248

Adamyan Liliya Kamoyevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

249

Xamrayev Bobir Baxtiyorovich

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси, "Кобдун" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

иккинчи

250

Turaqulova Roxila Qudbiddinovna

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси, 60-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

251

Israilova Muxabatxon Xayrillayevna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, 20-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

252

Shodiyeva Soxiba Abduxalilovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 5-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

253

Isamedinova Yulduzoy Ibrajanovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 5-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

254

Raxmatova Maxbubaxon Akbarovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 5-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

255

Tusamatova Xamrobi Yulchiyevna

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

256

Usmanov Kobiljon Xakimovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

257

Dustmuxammedova Binobar Naimovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3- поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

258

Yaxshiboyev Norqul Isayevich

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси, "Охунбобоев" ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

259

Ochilova Shoxista Najmiyevna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3- оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

260

Buranov Nematilla Xalikovich

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси, 37-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

261

Tursunova Lola

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

262

Mamutova Sarbinaz Xojanazarovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 42-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

263

Otajonova Shoxida Otabekovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси, 27-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

264

Tumanova Moxidil Maxmitovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

265

Saipova Arzu Raxmanovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 71-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

266

Mexmanova Sharofat Mamurovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

267

Mamaraximova Nigoraxon Soyibovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

268

Toshpulatova Muxayyo Tolibjonovna

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 42-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

269

Abidjonov Azamjon Avazovich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 89-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

270

Alimov Nazirjon Nurmuxamatovich

Самарқанд вилояти, Нарпай тумани тиббиёт бирлашмаси, "А.Навоий" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

271

Qilichov Bekzod Elmurodovich

Самарқанд вилояти, Нарпай тумани тиббиёт бирлашмаси, "А.Навоий" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

272

Xojiyeva Oydinxon Xolmirzayevna

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 41-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

биринчи

273

Toshpulatova Dilbarxon Isamodinovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

274

Karimova Marxabo Abduraxmanovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

275

Xolmatova Kimiyaxon Nabijanovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

276

Mirzayev Alijon Mamadaminovich

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, 37-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

277

Xatamova Maludaxon Sativoldiyevna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, 34-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

278

Mardiyeva Surayyo Abdiyevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва  оилавий тиббиёт

олий

279

Tirkasheva Marhaboxon G'ulomovna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

280

Yuldasheva Xulkar Atabekovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

281

Azimov Sanjarbek Isoqulovich

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

иккинчи

282

Umurov Olloberdi Ro'ziboyevich

Қашқадарё вилояти, Миришкор тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

283

Akobirova Feruza Tolibovna

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

284

Eshonkulov Rashid Akavurovich

Самарқанд вилояти, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

285

Latipova Nodiraxon Abduraximovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

286

Maxsudova Gulnosxon Mamirovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

287

Шатиев Абдужалил Саибкулович

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

288

Zakirov Mamirjon Maripjanovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

289

Botirova Odina Umirzoqovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

290

Sanakulov Utkirjan Ibadullayevich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 3-тиббий санитария қисми

умумий амалиёт шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

291

Mashrapov Sodikjon Gopurovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

292

Xujamov Raxim Radjabovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

293

Muminkulova Mamura Qodirovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

294

Ziyayeva Rano Mamazaxirovna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

295

Talipova Aziza Turdibayevna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

296

Махмудов Рахмадбой Наимович

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

297

Tuxtayeva Rayxon Xudoyberdiyevna

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

298

Raximova Xurma Jabborberganovna

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

299

Yuldasheva Gulnora Djasurovna

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

300

Elmurodov Isroil Oydinovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

301

Dovlatova Odinaxon Uzaqovna

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

302

Davranov Ulugbek Tojiddinovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

303

Umarov Anvar Tishabayevich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 1- марказий консультатив-диагностика поликлиника

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

304

Normatov Muxammatqul Asqarovich

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

305

Razzakov Kadambay Payzullayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

306

Qosimov Baxrom Islamovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

иккинчи

307

Satibaldiyeva Zulfiya Erkinovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

308

Boxodirova Surayyo Pardabayevna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

309

Saipov Alisher Sultanovich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 1- марказий консультатив-диагностика поликлиника

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

310

Mamasharipov Dilshod G'afurovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

иккинчи

311

Maxmarizayev Rinat Bobokulovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

иккинчи

312

Ruziyev Sherzod Sherboboyevich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

умумий амалиёт шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

313

Saidov Menglimurad Safarovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

314

Ruzimuratov Dilmurod Abdimuratovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

комбустиолог

комбустиология

олий

315

Solimov Ulug'bek Yandashovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

316

Ishniyozov Panji Abduraxmonovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

317

Mamataliyev Chori Turabovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

318

Allanazarova Muyassar Saidovna

Сурхондарё вилояти, Ангор тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

319

Xakimov Mashrab Narimanovich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

320

Matirzayeva Zulfiya Yuldashevna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

321

Kamolova Muborak Uktamovna

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

322

Boymurodov Burxon Nodirovich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

323

Tashmuradov Ulash Salomovich

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

324

Shabayev Konstantin Rafaelevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

325

Kaziyev Kayrat Minturganovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

326

Xamidov Ulugbek Mo'minovich

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

327

Umarova Zulxumor Axmadjonovna

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

328

Xakimova Mayramxon Sharibovna

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

329

Nishonova Mavludaxon Abdirashidovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

330

Teshayeva Saodatxon Akiljanovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

331

Giyasov Ulugbek Muxamadaminovich

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

комбустиолог

комбустиология

олий

332

Jumanyazov Matchanboy Bekchanovich

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

комбустиолог

комбустиология

биринчи

333

Xazratova Gulxayoxon Turg'unovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

иккинчи

334

Nurbayev Alisher Raxmatovich

Самарқанд вилояти, Нуробод тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

335

Mengliyev Botirali Toshboyevich

Сурхонхарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

336

Sherov Ravshanbek Azadovich

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

комбустиолог

комбустиология

иккинчи

337

Avazov Rabbim Yarbayevich

Жиззах вилояти, Бахмал тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

338

Nurimov Alisher Shavkatovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

339

Tuxtayeva Kamila Xamroyevna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

340

Mavlanov Sherzod Urakovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

341

Otaboyeva Feruzaxon Yaqubovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

иккинчи

342

Igamberdiyev Olim Yakubovich

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

343

Suliyev Telman Mirislamovich

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

344

To'xtayev Komil Teshayevich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

345

To'rayev Baxtiyor Jo'rayevich

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

346

Teshayev Askar Xudoyorovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

347

Miskinov Umed Bekmurodovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

348

Akbarov Eminjon Anvarovich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

349

Xudarganov Ilxombek Abduraxmonovich

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

350

Matyaqubova Aygul Zeripboyevna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

351

Navruzov Otajon Kamulovich

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

352

Oltiyeva Umida Ikromovna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

353

Kungratova Gulshoda Shafoatullayevna

Сурхондарё вилояти, Ангор тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

354

Abdujaparova Muxabbat Abdukarimovna

Наманган вилояти, Янгиқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

355

Mamayusupova Raximaxon Artikovna

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси,

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

356

Xo'jayev Maxmutjon Sharipovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

357

Saydazimov Azamat Axror o'g'li

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 1- марказий консультатив-диагностика поликлиника

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

иккинчи

358

Axmedov Abdug'appar Mamatovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

359

Xoliqova Zulxumor Baxtiyorovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

360

Xushvaktov Ravshan Maxamevich

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

361

Saidov Tolib Nurmamatovich

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

362

Mirzayev Nazirjon Rizayevich

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

 

 

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2020 йил “12” ноябрдаги “290” сонли буйруғига 2-илова

 

Гематология, трансфузиология, эндокринология, болалар эндокринологияси ва оператив эндокринология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2020 йил 31 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

 

 

 

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

An Olga

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

2

Shamayeva Mayram Ishmuminovna

Сурхондарё вилоят эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

олий

3

Karimova Madina Dilmurodjon Qizi

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси,  марказий шифохона

трансфузиолог

трансфузиология

иккинчи

4

Zaydullina Eleanora Rinatovna

Тошкент вилояти, "Саврия диагностик" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

олий

5

Rashitov Murodjon Muxamedjanovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

хирург-эндокринолог

оператив эндокринология

олий

6

Egamkulov Gulomiddin Alimardanovich

Тошкент шаҳри, Республика қон қуйиш маркази

трансфузиолог

трансфузиология

олий

7

Amirova Sevil Rafikovna

Тошкент вилояти, "Витамед" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

олий

8

Axmedova Dilbar Saidikramovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

9

Alimova Kamola Batirovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

10

Saidov A'lonur Baxtinurovich

Тошкент шаҳри, Республика қон қуйиш маркази

трансфузиолог,    т.ф.д.

трансфузиология

олий

11

Latipova Nargiza Rustamxonovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган гематология илмий- амалий тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

12

Xolbekov Olimjon Axmadjonovich

Фарғона вилоят эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

олий

13

Tillayeva Zulfiya Yusufovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 49-оилавий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

биринчи

14

Ergashova Shaxnoza Erkinovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

15

Mirtuxtayeva Malika Baxtiyerovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

16

Muratova Shaxlo Taxirjanovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

олий

17

Sadiyev Zokir Raxmatovich

Самарқанд вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

18

Isamitdinova Ilmira Muksinovna

Тошкент вилояти, "Salus vita" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

олий

19

Olimboyeva Shahnoza Olimboyevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

20

Yakubova Adolat Kamildjanovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган гематология илмий- амалий тиббиёт маркази

гематолог

гематология

биринчи

21

Muratova Nargiza Xayrullayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган гематология илмий- амалий тиббиёт маркази

гематолог

гематология

биринчи

22

Abduraxmanova Nigora Nazimovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган гематология илмий амалий тиббиёт маркази

трансфузиолог, т.ф.н.

трансфузиология

биринчи

23

Yerimbetova Indira Oralbayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган гематология илмий- амалий тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

24

Shamansurova Zulayxo Muralimjanovna

Тошкент шаҳри, "Ихлос" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог, т.ф.н.

эндокринология

биринчи

25

Rasulova Malika Xammadjonovna

Тошкент шаҳри, Олмазор  тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

олий

26

Yunusova Zulxumor Djumabayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган гематология илмий- амалий тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

27

Mukimova Lubat Teshayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод  тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

гематолог

гематология

олий

28

Nasirova Aziza Kamoljonovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 59-оилавий  поликлиника

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

29

Shadmanova Shaxzodaxon Abrorovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 59-оилавий  поликлиника

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

30

Atadjanova Muborak Masharipovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

олий

31

Marasulov Avazjon Azizovich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

трансфузиолог

трансфузиология

олий

32

Shaxidi Nargisa Xalilovna

Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббий бош бошқармаси, 1-марказий консультатив-диагностик поликлиника

эндокринолог

эндокринология

биринчи

33

Rustamova Xabibaxon

Тошкент шаҳри, "Diyor medikal centre" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

олий

34

Yadgarova Munisxon Erkinovna

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия медицина институти клиникаси

трансфузиолог

трансфузиология

олий

35

Egamberdiyeva Malika Numonovna

Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббий бош бошқармаси, 2-марказий клиник шифохона

эндокринолог

эндокринология

олий

36

Nigmatov Xamidxon Kabilovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган гематология илмий- амалий тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

37

Azimova Gavxar Nazirovna

Тошкент шаҳри, "MDS-servise" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

олий

38

Ochilova Saidaxon Sharipovna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

эндокринолог

эндокринология

олий

39

G'apporova Moxiraxon Usmonovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

эндокринолог

эндокринология

олий

40

Isamova Nazira Ikromovna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар эндокринологи

болалар эндокринологияси

олий

41

Xatamova Guzal Nazarovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

42

Nurumbetov Sherzod Mustapayevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган гематология илмий- амалий тиббиёт маркази

гематолог

гематология

иккинчи

43

Latipova Yulduzxon Jovdat qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

44

Sharopov Sabriddin Yax'yayevich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

трансфузиолог

трансфузиология

олий

45

Turdaliyev Saidjon Turg'unovich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси

эндокринолог

эндокринология

олий

46

Mirzaraximova Zulfiya Xusanxodjayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий- амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

47

Sadikova Maxfuza Najatovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси

эндокринолог

эндокринология

олий

48

Abdullayeva Zaripaxon Xusanovna

Андижон вилояти, Қўрғонтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

эндокринолог

эндокринология

олий

49

Kim Larisa Yurevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган дерматовенерология ва косметология илмий-амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

олий

50

Uzbekov Kamil Kashafovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

хирург-эндокринолог

оператив эндокринология

олий

51

Saliyeva Tursunoy Ismoilovna

Фарғона вилоят “Она ва бола” скрининг маркази

эндокринолог

эндокринология

олий

52

Jurayeva Yulduz Okmurodovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

53

Xamzayev Azamjon Eshonqulovich

Самарқанд вилоят эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

олий

54

Zaripova Raya Maksutovna

Қорақалпоғистон Республикаси кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

55

Ergashova Kumush Karimovna

Навоий вилояти, Зарафшон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

олий

56

Sayfitdinov Baxtiyor Nuriddinovich

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси

гематолог

гематология

олий

57

Djumabayeva Ug'iljan Turimovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

58

Yigitov Akmal Uktamovich

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

59

Jalilov Maxmudjon Ergashevich

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси

эндокринолог

эндокринология

олий

60

Tojiyeva Iroda Mirsoli qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

61

Ikramova Nigoraxon Abduraxmanovna

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

трансфузиолог

трансфузиология

олий

62

Kamildjanova Barnoxon Raximovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

63

Xamrayeva Sabina Muradovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

64

Yarasheva Vazira Muxtorovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

65

Shomuratova Mohira Sayfiddin qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

66

Yuldasheva Dildara Dalikuziyevna

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

эндокринолог

эндокринология

олий

67

Xalilova Dilovar Zahiriddin qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

 

 

 

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2020 йил “12” ноябрдаги “290” сонли буйруғига 3-илова

 

Жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш, тиббий статистика, валеология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2020 йил 31 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

 

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Muminov Solijon Djalilovich

Наманган вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси

бошқарма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

2

Raximov Nodirbek Xamidovich

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

3

Askarova Mukaddas Ergashevna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

биринчи

4

Kamilova Vazira Karimovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

5

Sadikova Xanifa Zakirovna

Сирдарё вилоят перинатал маркази

директор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

биринчи

6

Achilova Salima Ibragimovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, Қарши шаҳар туғруқ комплекси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

7

Saidova Tamara Narbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

валеолог

валеология

иккинчи

8

Yavkashev Jumabay

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

валеолог

валеология

олий

9

Dosmuxamedov Otabek Parruxovich

Тошкент шаҳар 2-болалар стоматология поликлиникаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

10

Yuldasheva Feruza Irkinovna

Тошкент вилоят болалар фтизиатрия сихатгохи

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

11

Mirzayev Botirjon Raimkulovich

Сирдарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

бош шифокор муовини

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

12

Raxmatillayeva Mukaddasxon Mamayunusovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 44-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

13

Sirojidinov Komiljon Bobojonovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

14

Абдашимов Зафар Бахтиярович

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, кўп тармоқли клиника

бош шифокор муовини

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

15

Axmedova Zuxra Xadjimuratovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

16

Turdaliyeva Gulnoz Adiljanovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, ташкилий-услубий бўлим

бўлим мудири

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

17

Sultanbekova Lobar Gayratbekovna

Тошкент шаҳар 5-туманлараро силга қарши кураш диспансери

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

18

Bozorov Abror G'aybulloyevich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар туғруқ комплекси

бош шифокор муовини

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

19

Abdukadirov Ispandiyor Abduraxmonovich

Сирдарё вилояти, Мирзаобод тумани тиббиёт бирлашмаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

20

Eraliyeva Muxabat Abdukadirovna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, ташкилий-услубий бўлим

бўлим бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

21

Sagdullayeva Shaxnoza Sunatovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

22

Xalmatova Surayaxan Ibragimovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 26-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

23

Xalmuxamedova Nargiza Abbasxanovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

24

Xashimova Nargiza Utkurovna

Тошкент шаҳри, "Medik-as chemical group" масъулияти чекланган жамияти

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

25

Mamadjanov Xusan Xasanovich

Фарғона вилоят соғлиқни сақлаш бошқармаси бошлиғи

бошқарма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

26

Inogamova Xurzoda Komilovna

Тошкент вилоят ОИТСга қарши курашиш маркази

бўлим мудири

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

27

Kadirova Guzal Ibragimovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 51-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

28

Nuratdinova Zamira Kalbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси лепрозорияси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

биринчи

29

Tangriberganova Zulayxo Ro'zimovna

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази, ташкилий-услубий бўлим

бўлим бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

30

Adilov Zakir Kamilovich

Тошкент шаҳар 5-болалар стомалогия поликлиникаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

биринчи

31

Xamidova Saodat Abduxamidovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

бош шифокор муовини

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

32

Xoliqova Tozagul Isroilovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар                                                    1-сон болалар шифохонаси

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

биринчи

33

Salimova Manzura Alimovna

Фарғона вилоят "Она ва бола" скрининг маркази

директор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

биринчи

34

Narzullayeva Guzal Normuradovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

35

Sherimbetov Maxmud Muxammadovich

Қорақалпоғистон Республикаси ўсмирлар диспансери

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

36

Dusmuxamedova Saodat Maxirdjanovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 23-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

биринчи

37

Atabekova Muyassar Abdurashidovna

Тошкент тиббиёт академияси кўп тармоқли клиникаси

тиббий статист

тиббий статистика

иккинчи

38

Bokijonova Naimaxon Omonboyevna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси

тиббий  статист

тиббий статистика

олий

39

Abdiganiyeva Biybizura Abdijamilovna

Қорақалпоғистон Республикаси 1-сон руҳий ва асаб касалликлари диспансери

тиббий  статист

тиббий статистика

биринчи

40

Barziyev Nuriddin Najmitdinovich

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

41

Мамасидиков Шухрат Насрединович

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлинка

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

42

Salixova Salixa Asatovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 9-оилавий поликлиника

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

43

Rustamov Akmal Akramovich

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар                                1-сон клиник шифохона

бош шифокор

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

44

Turimbetova Zagipa Mnajatdinovna

Қорақалпоғистон Республикаси ногиронлиги бўлган шахсларни реабилитация қилиш ва протезлаш маркази

директор ўринбосари

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

иккинчи

45

Kabirova Madina Ilgizovna

Тошкент шаҳар болалар тиббий маслаҳат-диагностика маркази, ташкилий-услубий бўлим

бўлим бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни ташкил қилиш

олий

 

 

 

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2020 йил “12” ноябрдаги “290”  сонли буйруғига 4-илова

 

  Патологик анатомия ва суд-тиббий экспертиза мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2020 йил 31 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

 

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Sanoyev Baxtiyor Abdurasulovich

Бухоро вилоят патанатомия бюроси

патанатом

патологик анатомия

биринчи

2

Radjabova Dilmira Otamurodovna

Тошкент шаҳар патанатомия бюроси

патанатом

патологик анатомия

иккинчи

3

Abdullayev Yorqinjon Qahramonovich

Бухоро вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Бухоро филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

4

Tursunov Fuzaylxo'ja Ziyodulloyevich

Бухоро вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Бухоро филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

5

Sulaymanova Shoira Sharifjanovna

Тошкент вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Тошкент вилоят филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

6

Ubaydullayev Bunyod Shaxobiddinovich

Наманган вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Наманган филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

иккинчи

7

Sharobiddinov Zafar Gayiboyevich

Наманган вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Наманган филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

биринчи

8

Aliyev Akim Edemovich

Сирдарё вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Сирдарё филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

9

Ro'ziyeva Zebo Megliyevna

Қашқадарё вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Қашқадарё филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

10

Meliyev Xamrakul Muratkulovich

Тошкент шаҳри,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Тошкент шаҳар филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

11

Karshibayev Xudaykul Atabayevich

Тошкент вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Тошкент вилоят филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

12

Boymatov Abdufatto Ablazizovich

Фарғона вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Фарғона филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

13

Yulchiyev Anvarjon Abdunasirovich

Фарғона вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Фарғона филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

14

Ibragimova Kamola Mamatkulovna

Тошкент шаҳар патанатомия бюроси

патанатом

патологик анатомия

олий

15

Sotvoldiyev Baxromjon Aminovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

патанатом

патологик анатомия

олий

16

Saidjonov G'ayratjon Saydaxmatovich

Фарғона вилоят патанатомия бюроси

патанатом

патологик анатомия

биринчи

17

Pirnazarov Abdusami Tuksonovich

Тошкент шаҳри,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

18

Sherbekov Baxtiyor Eshboyevich

Самарқанд вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Самарқанд филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

19

Jalilov Jasurbek Jurayevich

Фарғона вилояти,  Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий  маркази, Фарғона филиали

патанатом

патологик анатомия

олий

20

Madaliyev Axrorjon Aliyevich

Тошкент шаҳри,  Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий  тиббиёт маркази

патанатом

патологик анатомия

иккинчи

21

Sattarov Abdisalim Absalomovich

Тошкент вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Тошкент вилоят филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

иккинчи

22

Kamalov Sherzod Shukuraliyevich

Тошкент вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Тошкент вилоят филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

23

Belozyorova Olga Sergeyevna

Тошкент шаҳри,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

24

Kadirov Marat Mamadiyorovich

Тошкент шаҳри,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

25

Abdullayev Bekpulat Nardullayevich

Тошкент шаҳри,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

26

Jalolov Baxriddin Nurdinovich

Наманган вилоят патанатомия бюроси

патанатом

патологик анатомия

олий

27

Xaldarov Davron Baxramovich

Тошкент шаҳри,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

биринчи

28

Muydinov Muxtarjon Baxodirovich

Андижон вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Андижон филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

29

Yakubov Bobirjon Turdiyevich

Тошкент шаҳри,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

биринчи

30

Xudaynazarov Sobirjon Kaxramonovich

Тошкент шаҳри, Республика патанатомия бюроси

патанатом

патологик анатомия

олий

31

Axmedov Shavkatbek Maxamatjonovich

Андижон вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Андижон филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

32

Xakberdiyeva Djamilya Mardonovna

Тошкент шаҳри, Республика патанатомия бюроси

патанатом

патологик анатомия

олий

33

Abdusalimov Shavkat Kurbanmuratovich

Сурхондарё вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Сурхондарё филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

34

Baxronov Baxtiyor Bakoyevich

Бухоро вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Бухоро филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

иккинчи

35

Xamzayev Utkur Rashidovich

Жиззах вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Жиззах филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

36

Bababekov Jamoliddin Jamoatovich

Жиззах вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Жиззах филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

37

Usarov Abdukaxxar Jangirovich

Жиззах вилояти,  Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий  маркази, Жиззах филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

38

Ernazarov Ilxomedin

Тошкент шаҳри, Республика патанатомия бюроси

патанатом

патологик анатомия

олий

 

 

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2020 йил “12” ноябрдаги “290”  сонли буйруғига 5-илова

 

  Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология,  пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2020 йил 7 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

 

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Usmonov Kasimjon

Наманган вилояти, Янгиқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

эндоскопист

эндоскопия

олий

2

Xamraliyev Shuxratbek Mansurjonovich

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси

жаррох

умумий хирургия

олий

3

Abduraxmonov Davlatbek Tursunovich

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси

жаррох

умумий хирургия

олий

4

Maxmudov Ilxom Axadovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

5

Xolmatov Odinaqul Omondavlatovich

Сурхондарё вилояти, Қизириқ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

6

Xudoynazarov Uktamjon Islomovich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

7

To'ychiyev Xislatjon Yaxshiyevich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

8

Raximov Baxodir Raxmanovich

Самарқанд вилояти, Тайлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

9

Xashimov Mirkomil Axmedjanovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

бўлим мудири

эндоскопия

олий

10

Yoqubov Akmaljon Urakovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

11

Alijanov Abrorjon Alijon o'g'li

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

хирург

умумий хирургия

олий

12

Aliyev Sherzod Maxmudjanovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

кардиохирург, т.ф.д.

кардиохирургия

олий

13

Pulatov Lazizjon Abduxamidovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

кардиохирург, т.ф.д.

кардиохирургия

олий

14

Qurbonov Hayitboy Komilovich

Фарғона вилояти, Қўштепа тумани тиббиёт бирлашмаси

эндоскопист

эндоскопия

олий

15

Abduraxmanov Ravshan Shavkatovich

Фарғона вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Қўқон филиали

эндоскопист

эндоскопия

олий

16

Xoshimov Shavkatjon Akbarjanovich

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндоскопист

эндоскопия

олий

17

Sadikov Nabijan Sabirjonovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

18

Mamadiyarov Narpo'lat Astanaqulovich

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

19

Kudratov Akmaljan Abduraufovich

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

иккинчи

20

Qurbonov Sharif Ro'ziboyevich

Тошкент шаҳар 1- клиник шифохона

хирург

умумий хирургия

олий

21

Berdiyev Baxodir Yashuzakovich

Бухоро вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 5-тиббий санитария қисми

хирург

умумий хирургия

олий

22

Sadikov Alisher Mamasaliyevich

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

23

Atabekov Ravshan Raximovich

Тошкент шаҳри, Республика ўсмирлар ва чақирилувчи ёшларга тиббий ёрдамни ташкил этиш маркази

хирург

умумий хирургия

олий

24

Soatmuradov Sharofiddin Nuritdinovich

Сирдарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сирдарё филиали

хирург

умумий хирургия

олий

25

Toshpo'lotov Jamol Kamolovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург

умумий хирургия

учинчи

26

Mavlanov Abdullajan Xoltojiyevich

Фарғона вилояти, Қўштепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

27

Rasulov Olimjon Mamurdjanovich

Фарғона вилояти, Қўштепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

28

Дусматов Хуснитдин Рахимович

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

хирург

умумий хирургия

олий

29

Axrorov Komiljon Kiyomovich

Тошкент шаҳар 5- клиник шифохона

хирург

умумий хирургия

олий

30

Bayxanov Zakirjon Abidjanovich

Тошкент шаҳар 5- клиник шифохона

хирург

умумий хирургия

олий

31

Xudoyberdiyev Sanjar Sobirovich

Сирдарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сирдарё филиали

директор

умумий хирургия

олий

32

Yariyev Alisher Alijonovich

Сирдарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сирдарё филиали

хирург

умумий хирургия

олий

33

Raximov Payrav Nishanovich

Сирдарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сирдарё филиали

хирург

умумий хирургия

олий

34

Bobomurodov Jamshid Ilhom o'g'li

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

биринчи

35

Ibragimov Alisher Irgashevich

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

36

Kurbanov Obid Maxsudovich

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

37

Miraxmedov Xasan Abdulazizovich

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

38

Axmedov Kosim Raxmatovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

39

Ikramov Akram Axmedovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

40

Sultanov Sultanboy Jumaniyozovich

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

41

Камалов Аселитдин Абдуллаевич

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

42

Eshnazarov Tuxli Xayitbayevich

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

43

Artikov Begmirza Boytumanovich

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

44

Karimov Sherzod Abdujalolovich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

ангиохирург

ангиохирургия

олий

45

Matholikov Ibodillo Abdunabiyevich

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

46

Sharipov Abdulla Xarimovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

хирург

умумий хирургия

олий

47

Latipov Orif Zaripovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

48

Amonov Obidjon Solidjonovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

эндоскопист

эндоскопия

олий

49

Madaliyev Marat Xaitbayevich

Тошкент шаҳар 7- клиник шифохона

эндоскопист

эндоскопия

биринчи

50

Abdullayev Xabibulla Rixsillayevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, кўп тармоқли клиника

эндоскопист

эндоскопия

биринчи

51

Temirov Akram Nurmamadovich

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

ангиохирург

ангиохирургия

олий

52

Husanov Oblaqul Xoliqulovich

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

ангиохирург

ангиохирургия

олий

53

Im Vadim Muxasanovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

ангиохирург

ангиохирургия

биринчи

54

Raxmatov A'zamatjon Axmatovich

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

55

Kudaybergenov Bayram Shukurbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Қўнғирот тармоқ санитария эпидемиология станцияси

хирург

умумий хирургия

олий

56

Yuldoshov Elyor Rajabovich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

хирург

умумий хирургия

олий

57

Saidmuratov Tursunboy

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

58

Raxmatov Utkir Mirzayevich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

хирург

умумий хирургия

олий

59

Radjapov Javlonbek Duschanovich

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

60

Jo'rayev Alisher Tuxtapulotovich

Навоий вилояти, Навбаҳор тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

61

Ergashev O'ktam Yarashevich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

62

Xalikov Asam Vaxitovich

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

63

Xomidov Muxammadxon Abdug'afurxon o'g'li

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

хирург

умумий хирургия

иккинчи

64

Yarov Jaxongir Baxodirovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

хирург

умумий хирургия

иккинчи

65

Norov Mirvoxid Chariyevich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

66

Nazarov Eshpulat Xalkuziyevich

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

67

Norkulov Gayrat Panjiyevich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Давлат хавфсизлик хизмати чегара қўшинлари ҳарбий госпитали

хирург

умумий хирургия

олий

68

Normatov Muxitdin

Тошкент вилояти, Юқоричирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

69

Aripov Utkur Rashidovich

Тошкент шаҳар И.Иргашев номидаги                 4- клиник шифохона

хирург

умумий хирургия

олий

70

Almatov Dilshod Shadullayevich

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

71

Rasulov Ro'zimurod Rahmonovich

Қашқадарё вилояти, Миришкор тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

72

Ajimuratov Muratbay Turganbayevich

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

иккинчи

73

O'smonov To'lkinbek Tolibjonovich

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

74

Xakberdiyev Sa'dullo Azizullayevich

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

75

Djalilov Abduvali Abdumutalovich

Тошкент шаҳри, Республика хирургик ангионеврология ихтисослаштирилган маркази

хирург

умумий хирургия

иккинчи

76

Tilemisov Rustam Ongarbayevich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

хирург

умумий хирургия

биринчи

77

Sultanov Sardorbek Azadovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

78

Mirzayev Xurshidbek Xursanaliyevich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

79

Taspolatov Auyelbek Yegemkulovich

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

80

Ismailov Kamildjan Sayfutdinovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

81

Komolov Zoxirjon Shamsidinovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

82

To'xtashev Nasibali Imomaliyevich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

83

Erkabayev Alisher Kasimjanovich

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

84

Turdiyev Ilxomjon Esonovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

85

Murodov Alijon Salimovich

Тошкент шаҳар 1- клиник шифохона

хирург

умумий хирургия

иккинчи

86

Azimova Marg'uba Toxirovna

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

хирург, т.ф.н.

умумий хирургия

биринчи

87

Oltiyev Nodirjon Avliyoqulovich

Бухоро вилояти, Олот тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

88

Islamov Salom Akbarovich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

89

Turdiboyev G'ulom Maxammadjonovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

хирург

умумий хирургия

иккинчи

90

Xashimov Shuxrat Xurshidovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

91

Islambekov Hayet Israilovich

Тошкент шаҳар И.Иргашев номидаги                  4- клиник шифохона

бўлим мудири

ангиохирургия

олий

92

Xujamiyorov Shuxrat Toshpulatovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

93

Egamov Yuldashali Sulaymonovich

Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

хирург

умумий хирургия

олий

94

Bo'riyev Sharaf Boltayevich

Сурхондарё вилояти, Бандихон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

95

Saliyev Azamjon Mamadjanovich

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳри, "MDS Fartuna" хусусий корхонаси

хирург

умумий хирургия

олий

96

Pirmatov Normengli Odilovich

Тошкент шаҳар фтизиатрия ва пульмонология клиник шифохона

торакал хирург

торакал хирургия

олий

97

Xalimbetov Xamra Djumatovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

98

Muminov Musomiddin

Самарқанд вилояти, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

99

Axmedov Zaynidin Valiyevich

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим бошлиғи

умумий хирургия

олий

100

Yunusov Shukur Jamolovich

Самарқанд вилоят ногиронлар реабилитация маркази

хирург

умумий хирургия

олий

101

Davlatov Sardorbek Saliyevich

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

102

Eshankulov Uktam Samatovich

Самарқанд вилоят ногиронлар реабилитация маркази

хирург

умумий хирургия

олий

103

Vaxobov Umarjon Raxmonovich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

104

Jarilkaganov Abdirashid Abdimuratovich

Қорақалпоғистон Республикаси кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

105

Xodjayev Komil Sharifovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

106

Sadikov Ruslan Kuranbayevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

хирург

умумий хирургия

биринчи

107

Ayubov Bahron Muminovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

олий

108

Mirzoyev Valijon Ibodilloyevich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

олий

109

Ganiyev Andiyor Adizovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

биринчи

110

Babayev Uktam Ergashevich

Бухоро вилоят бош тиббий-меҳнат эксперт комиссияси

хирург

умумий хирургия

олий

111

Hamroyev Baxtiyor Sultonovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

биринчи

112

Latipov Ilhomjon Ikromovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

хирург

умумий хирургия

биринчи

113

Ismoyilov Baxodir Latipovich

Фарғона вилояти, Тошлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

114

Djurayev Ikrom Ibragimovich

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

115

Mavlanov Abdurashid Xayrullayevich

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

116

Yusupov Kabuljon Sattaraliyevich

Андижон вилоят бош тиббий-меҳнат эксперт комиссияси

хирург

умумий хирургия

олий

117

Babadjanov Azam Xasanovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

хирург, т.ф.д.

умумий хирургия

биринчи

118

Iskandarov Ilxam Rustamovich

Хоразм вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, санитария хизмати Урганч манзилгоҳи шифохонаси

хирург

умумий хирургия

иккинчи

119

Abdiraximov Abdulnosir Azimovich

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

120

Salaxiddinov Kamoliddin Zuxriddinovich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

хирург

умумий хирургия

олий

121

Yulchiyev Azimjon Karabalayevich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

хирург

умумий хирургия

олий

122

Turg'unov Akbarali Latipjonovich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

хирург

умумий хирургия

олий

123

Sadikov Jurabek Kadirjanovich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

хирург

умумий хирургия

олий

124

Yakubov Igor Mulladjanovich

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани, "Chiroy" хусусий корхонаси

пластик хирург

пластик хирургия

олий

125

Akbarov Ilxomjon Mo'sajonovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

уролог

урология

олий

126

Maxmudaliyev Nodirjon Azimjonovich

Фарғона вилоят урология маркази

уролог

урология

олий

127

Tulaganov Baxtiyor Xudoyberdiyevich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий

128

Xalilov O'tkir Po'latovich

Тошкент вилояти, Бекобод шаҳар тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий

129

Tuksanov Xalnazar Kurbanbayevich

Навоий вилояти, Навоий шаҳри, "Navoi Shahnoza Shifo" хусусий корхонаси

уролог

урология

олий

130

Ayubov Bexzod Alisherovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий тиббиёт маркази

уролог

урология

олий

131

Raximov Nodir Mannonovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий тиббиёт маркази

уролог

урология

олий

132

Ziyayev Ismoil Baxodir o'g'li

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий тиббиёт маркази

уролог

урология

иккинчи

133

Yuldashev Jasur Mansurovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий тиббиёт маркази

уролог

урология

иккинчи

134

Shodmonov Jahongir Alisher o'g'li

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий тиббиёт маркази

уролог

урология

иккинчи

135

Yusupov Akram Nematjanovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

уролог

урология

олий

136

Tursunov Safar Vaxobovich

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

137

Mirzaraximov G'ayratjon Abdukarimovich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

138

Rofiyev Behzot Bekmurodovich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

биринчи

139

Mamadaliyev Sayfitdin Ubaydullayevich

Наманган вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

бўлим мудири

урология

олий

 

 

 

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2020 йил “12” ноябрдаги “290”  сонли буйруғига 6-илова

 

   Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта хавфли инфекциялар лаборатор диагностикаси, паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси, санитар-гигиеник  лаборатория текшируви, радиологик  лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овқатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2020 йил 7 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

 

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Muradova Zebo Saidovna

Қашқадарё вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

2

Toshev Shuhrat Sodiqovich

Бухоро вилояти, Олот тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

биринчи

3

Babaniyozov Turamurat Erlapasovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

4

Kutbiddinova Mukaddas Muxiddinovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

5

Tajibayeva Gulshad Davletbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

6

Muminova Baxtigul Xolboyevna

Самарқанд вилояти, Нуробод тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

7

Askarova Xurshida Kudratullayevna

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

вирусолог

вирусология

олий

8

Rustamov Baxtiyar Mamarasulovich

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани тиббиёт бирлашмаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

9

Sa'dullayev Xayrulla Fayzullayevich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия институти клиникаси

бактериолог

бактериология

биринчи

10

Mavlyanova Dilnoza Sabirovna

Тошкент шаҳар ОИТСга қарши кураш маркази

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

11

Otakulova Charos Olimovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

иккинчи

12

Miralimov Mirjavxar Mirtojiyevich

Тошкент вилояти, Паркент тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

13

Xakberdiyeva Dilshoda Sirojiddinovna

Жиззах вилояти, Зафаробод тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

14

Ulug'bekova Muxtasarxon Uktamovna

Фарғона вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

15

Zaynalova Xalimaxon Azamshoyevna

Фарғона вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

16

Shirinova Nurinisa Gayratovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президент администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, санитария-эпидемиология назорати бошқармаси

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

17

Pulatova Negora Egamberdiyevna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

иккинчи

18

Siddiqov Vashnar Choriyevich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

биринчи

19

Murodov Jamil Xalilovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

20

Shokir Nigora Kamalovna

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

биринчи

21

Buzurxanova Ma'noxon Saidabdullayevna

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

22

Rasulova Dilfuza Mirzakirovna

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

23

Usarov Isroil

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

24

Gubaydullina Rufiya Shavkatovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президент администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, санитария-эпидемиология назорати бошқармаси

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

25

Umarova Guzal Shuxratovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президент администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, санитария-эпидемиология назорати бошқармаси

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

иккинчи

26

Nurmuxamedova Gulnara Anvarovna

Тошкент шаҳри, М. Улуғбек тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

27

Bexbudova Manzura Sattarovna

Тошкент шаҳри, М. Улуғбек тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

28

Xolboyev Anvar Nurullayevich

Жиззах вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

29

Toshov Temir G'ofurjonovich

Бухоро вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

иккинчи

30

Kadirova Dilorom Kudratillayevna

Тошкент шаҳар 1-юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

31

Niyozova Gulnora Niyozovna

Қашқадарё вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

32

Murmusayeva Gulnora Kuchkarovna

Тошкент шаҳар 5-силга қарши диспансери

бактериолог

бактериология

олий

33

Hukumov Xurshid Panjiyevich

Қашқадарё вилояти, Миришкор тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

34

Ulmasova Minavvarxon Xodjimirzayevna

Фарғона вилояти, Риштон тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

35

Sultanmuratova Nodira Sharifovna

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

36

Sativaldiyev Sanjar Yuldashvayevich

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

37

Amonov Eshpulat Tuxtashevich

Самарқанд вилояти, Нарпай тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

38

Eshmuradova Saboat Tursunovna

Навоий вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

39

Ashurmatova Xolida Xasanovna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, Красногорск шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

иккинчи

40

Davlatyorova Dildora Maqsadyorovna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

41

Yuldoshev To'ra Normo'minovich

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

42

Rashidova Shoxida

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

иккинчи

43

Esonov Azizbek Erkin o'g'li

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

иккинчи

44

Yuldashev Kaxramon Xaldarovich

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

биринчи

45

Jo'raboyev Isroil Asadovich

Жиззах вилояти, Бахмал тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

46

Mirzaxmatov Saydaxmat Abdusamadovich

Тошкент вилояти, Юқори Чирчиқ тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

47

Ermetova Shaxlo Normatovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий поликлиника

вирусолог

вирусология

биринчи

48

To'xtayeva Gullola Hasanovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани  Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

49

Atoyeva Zarina Azimovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани  Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

биринчи

50

Baymayeva Xolida

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

51

Qarshiyeva Saboxat Xudoyberdiyevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

52

Yusupova Nilufar Yunusxon qizi

Наманган вилояти, Наманган  шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

53

Azizova Kamola Abduqayumovna

Наманган вилояти, Поп тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

иккинчи

54

Safarov Rabbim

Самарқанд вилояти, Оқдарё тумани  Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

55

Baratova Dilshoda Yusubjonovna

Наманган вилояти, Поп тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

56

Rixsitillayeva Shaxnoza Avasbekovna

Тошкент шаҳар ОИТСга қарши кураш маркази

инфекционист

юқумли касалликлар

иккинчи

57

Safarova Hafiza Rabbimovna

Самарқанд вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

энтомолог

энтомология

иккинчи

58

Qutlimuratov Bahadir Baqitbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

59

Xamidova Barno Nasibdjanovna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани, "Назарбек" юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

60

Berdiyeva Zulxumor Ilmuratovna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

61

Muxtarova Kutpi Nabiyevna

Қорақалпоғистон Республикаси  ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

62

Hasanova Gulshod G'aybulloyevich

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

иккинчи

63

Islamova Aynagul Zulkaynarovna

Тошкент шаҳри, Республика ўлат, карантин ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар муҳофазаси   маркази

бактериолог

бактериология

олий

64

Eshtoyev Qobul Roziqovich

Тошкент вилояти, Паркент тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

65

Orziqulova Noila Sa'dullayevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

иккинчи

66

Matyakupova Gulchexra Qadirovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

67

Shamsutdinova Mavlyuda Amanullayevna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

68

Mirshina Olga Pavlovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

69

Qodirova Ra'no Ganiyevna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани, "Назарбек" юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

70

Yunusov Maxmud Axmadovich

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

инфекционист

юқумли касалликлар

иккинчи

71

Maxmudova Dilsevar Xodjiakbarovna

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

72

Karamanova Dilyara Ablyakimovna

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

73

Tashbaltayeva Mukaddas Ozodovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

74

Xamdamova Inobatoy G'ulamovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

75

Baymuratova Feruza Nematjanovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

76

Ergashev Kudrat Bolliyevich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

77

Turdiyeva Luiza Rustamovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

78

Saidov Navruz Umarovich

Фарғона вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Қўқон тармоқ санитария эпидемиология станцияси

санитария врачи

гигиена

олий

79

Toshpo'latov Iqrorjon Dexqonovich

Фарғона вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Қўқон тармоқ санитария эпидемиология станцияси

санитария врачи

радиацион гигиена

иккинчи

80

Yusupov Ma'rufjon Xo'jamovich

Фарғона вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Қўқон тармоқ санитария эпидемиология станцияси

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

иккинчи

81

Yusupova Roxila Islamovna

Тошкент вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

82

Tashpulatov Nurali Narpulatovich

Тошкент вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

83

Baydullayev Ziyodulla Nematullayevich

Тошкент вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

84

Abdulaxatova Iroda Irkinovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

85

Abidjanova Maxmuda Muminovna

Тошкент шаҳри, Бектемир тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

86

Danayev Soatmumin Jurayevich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

87

Saparova Muxabbat Yerdashevna

Тошкент вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

биринчи

88

Zakirova Marxabo Kuchkarovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Марказий санитария эпидемиология станцияси

санитария врачи

коммунал гигиена

биринчи

89

Jomurodov Salimjon Shuxratovich

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Марказий санитария эпидемиология станцияси

санитария врачи

радиацион гигиена

биринчи

90

Rasulova Rano Rashidovna

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

91

Muxamedov Xusnutdin Xamidovich

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

92

Djebarova Elmira Nuriyevna

Тошкент вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

93

Aminov Ergash Saidovich

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

94

Baratov Gulmo'min

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

95

Raxmatov Safo Yog'murovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

96

Tileumuratov Berdimurat Eshmuratovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Шуманай тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

97

Abdullayeva Ayparsha Abdramanovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

98

Zaripova Nargiza Fatixovna

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

99

Sultamuratova Elmira Uzaqbergenovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика ўлат, карантин ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар муҳофазаси   маркази, Қорақалпоғистон филиали

бактериолог

бактериология

олий

100

Shermetova Shaxlo Jumavayevna

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

101

Maxmudova Muyasar Fayzullayevna

Наманган вилояти, Поп тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

энтомолог

энтомология

олий

102

Shamuratov Xamza Shermatovich

Хоразм вилояти, Гурлан тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

103

Akilov Abdukaxxorxon Abbasovich

Тошкент вилояти, Пискент тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

104

Ziyayeva Muattar Abdullayevna

Тошкент шаҳри, Бектемир тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

энтомолог

энтомология

олий

105

Ergasheva Artik Toshmurodovna

Самарқанд вилояти, Оқдарё тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

106

Mirakbarova Dildora Utkurovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

107

Toshboltayev Tojidin Teshaboyevich

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

108

Nishonov Abdunazar Avazjonovich

Фарғона вилояти, Риштон тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

109

Aripova Dilorom Yusupovna

Тошкент шаҳри, Бектемир тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

110

Primova Melixol Boykulovna

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

111

Pirnazarova Yulduz Xasanovna

Тошкент шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

биринчи

112

Yerniyazova Gulnara Sirgabayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика ўлат, карантин ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар муҳофазаси   маркази, Қорақалпоғистон филиали

бактериолог

бактериология

олий

113

Sattarova Fazilat Xusnutdinovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси

биринчи

114

Kamalov Fazlidin Isamidinovich

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

115

Usmonova Dilraboxon Abduraxmonovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

116

Nuriddinova O'g'iloy Bozorboyevna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

117

Musayeva Maxliyoxon Tulkinovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

118

Xamrokulov Farxodjon Oripjonovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

119

Madmusayeva Nargizaxon Qosimjonovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

120

XoloV Shomurod  Shamsiyevich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

энтомолог

энтомология

биринчи

121

Daminova Shayirgul Kamolovna

Фарғона вилояти, Республика ўлат, карантин ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар муҳофазаси   маркази, Фарғона филиали

бактериолог

бактериология

олий

122

Aliyeva Matluba Juramirzayevna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

биринчи

123

Pattayeva Nargiza G'ofurjonovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

124

Akbarov Abduxalim Astanayevich

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

125

Xudoynazarova Zebiniso Onnamurodovna

Самарқанд вилояти, Пахтачи тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

126

Xudayberdiyev Sobir Toshboltayevich

Самарқанд вилояти, Пахтачи тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

дезинфектолог

дезинфектология

олий

127

Umarova Nilufar To'rayevna

Тошкент шаҳар ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

биринчи

128

Tagayev Dilmurad Tashmuradovich

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Марказий санитария эпидемиология станцияси

санитария врачи

гигиена

олий

129

Xamroyev Ismatillo Barnoyevich

Бухоро вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

130

Karimova Dilraboxon Ne'matovna

Фарғона вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

131

Tillaboyev Botirali Abdubannopovich

Фарғона вилояти, Республика ўлат, карантин ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар муҳофазаси   маркази, Фарғона филиали

эпидемиолог

эпидемиология

олий

132

Jumaniyozov Doniyor Baltabayevich

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

133

Tilovov Turdi Abdimuratovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

134

Axmedova Obidaxon Qo'chqorovna

Андижон вилояти, Пахтаобод тумани тиббиёт бирлашмаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

135

Yaqubov G'ulomjon Jurayevich

Фарғона вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

136

Ochilov Panji Hamdamovich

Қашқадарё вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

137

Irgashev Shuhratjon Yaqubjonovich

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

138

Savronova Saida Abdumajitovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

139

Azizov Nurmuxammad Xalilovich

Фарғона вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

иккинчи

140

Abduraxmonova Rayima Sultanmurodovna

Қашқадарё вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

141

Sherova Dilafruz Sayfiyevna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

иккинчи

142

Xoliqulov Nodirjon Raxmonqulovich

Навоий вилояти, Хатирчи тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

143

Sayliyev Kamil Ruzibayevich

Бухоро вилояти, Олот тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

144

Yuldasheva Manzura Ruzimatovna

Фарғона вилояти, Республика ўлат, карантин ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар муҳофазаси маркази, Фарғона филиали

бактериолог

бактериология

олий

145

Tuxtasinova Dildora Anvarjonovna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

биринчи

146

Mirzakulova Zulfiya Alimovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

147

Yusupov Dilmurot Doniyorovich

Сурхондарё вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

148

Mamatqulova Fotima Tashbayevna

Сурхондарё вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

вирусолог

вирусология

олий

149

Gafurova Dilfuza Mutalibovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

150

Yarbabayev Mengbay

Сурхондарё вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

151

Ruzmetov Mansur Baxodirovich

Хоразм вилояти, Урганч шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

152

Sulaymanova Marxabo Saifidinovna

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

153

Ismoilov Sahobiddin Toshpo'latovich

Жиззах вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

биринчи

154

Butayeva Dilbar Gamidjanovna

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси

бактериолог

бактериология

олий

155

Xolmurov Mirzali Ochildiyevich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

156

Choriyeva Xolbibi Yaqubovna

Сурхондарё вилояти, Музробод тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

157

Pulatov Shokir Haknazarovich

Навоий вилояти, Навоий шаҳар Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

158

Yuldasheva Zulfiya Rifovna

Ўзбекистон Республикаси Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

159

Raximov Muxamad Rafikovich

Наманган вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

160

To'xtanazarovTojiboy Qurbonovich

Наманган вилояти, Чуст тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

161

Sulaymonova Gulbahor Baxranovna

Самарқанд вилояти, Нуробод тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

паразитолог

паразитология

биринчи

162

Azizova Shoira Ibadillayevna

Жиззах вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

биринчи

163

Saydaliyeva Diloram Jalaliddinovna

Тошкент вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

вирусолог

вирусология

олий

164

Sidikova Mexmanoy Xakimovna

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

165

Abdirazzoqov Xolmirza

Наманган вилояти, Уйчи тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

166

Kazakov Sardorbek Furkatovich

Фарғона вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

167

Madyarova Zamira O'rinboyevna

Андижон вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

168

Jabbarov Xoltura Avazovich

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

эпидемиолог

эпидемиология

олий

169

Achilova Muxabbat

Бухоро вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

паразитолог

паразитология

олий

170

Xidoyatov Fayzillo Mamadiyevich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

паразитолог

паразитология

олий

171

Asranova Zarifaxon Numanovna

Андижон вилояти, Андижон тумани Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

172

Parpiyeva Nargiza Tojiboyevna

Ўзбекистон Республикаси Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

бактериолог

бактериология

олий

173

Azizova Bibigul Abdirazaxovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги хизмати

санитария врачи

гигиена

олий

 

 

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2020 йил “12” ноябрдаги “290”  сонли буйруғига 7-илова

 

  Умумий стоматология, терапевтик стоматология, болалар хирургик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси, болалар терапевтик стоматологияси, ортопедик стоматология, ортодонтия, жарроҳлик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси ва юз-жағ жарроҳлиги, имплантология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2020 йил 7 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

 

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Baxodirov Baxromjon Baxodirovich

Тошкент вилояти, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

2

Qosimova Gulnozaxon Ilxomovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 54-оилавий поликлиника

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

3

Qosimova Muyassar

Наманган вилоят стоматология поликлиникаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

4

Xalmanova Malika Anvarovna

Тошкент шаҳар 3-сон болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

5

Zakirova Nargiza Paxrullayevna

Тошкент шаҳар 2-сон болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

6

Shirmuxamedova Ra'no Xolmatovna

Тошкент шаҳар 2-сон болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

7

Baxramova Fotima Amanovna

Тошкент шаҳар 3-сон болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

8

Yodgarova Nasiba Normaxmatovna

Тошкент шаҳар 3-сон болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

9

Xidirova Nargiza Mirzakayumovna

Тошкент шаҳар 3-сон болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

10

Asrarova Umidaxon Israilxanovna

Тошкент шаҳар 3-сон болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

11

Yuldasheva Nigora Ilmuratovna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани, "Diyora-Afzal-Shifo" масъулияти чекланган жамияти

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

12

Xudaykulova Muxabbat Mamatillayevna

Тошкент шаҳар 2-сон болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

13

Nizamova Gulnora Maxmudjanovna

Тошкент шаҳар 5-сон болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

14

Abduganiyeva Umida Muradovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

15

Yun Alla Vladimirovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани, "Smalto Dente" масъулияти чекланган жамияти

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

16

Mexmonova Ranoxon Iminjonovna

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

17

Abduvaxabova Dilnozaxon Anvarovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

18

Narzullayevna Nigora Nusrattilloyevna

Тошкент шаҳар 3-сон болалар стоматология поликлиникаси

ортодонтия

ортодонтия

иккинчи

19

Xe Tatyana Anatolevna

Тошкент шаҳри, Осиё маданияти ва тараққиёти институтининг Ўзбекистон филиали

ортодонт

ортодонтия

иккинчи

20

Ruziyeva Matluba Badridinovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳри, "Quvnoq tabassum" хусусий корхонаси

ортодонт

ортодонтия

олий

21

Niyazova Dinara Djurayevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани, "Jamollidin Denta" масъулияти чекланган жамияти

ортодонт

ортодонтия

олий

22

Арутюнян Стелла Альбертовна

Тошкент шаҳар "Honey Island" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

иккинчи

23

Gaziyeva Ediye Vilulevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

учинчи

24

Xalmanov Baxodir Abdirashidovich

Тошкент шаҳар 1-сон стоматология поликлиникаси

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

олий

25

Raximov Lochinbek Baxromovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

учинчи

26

Abdusamatova Dilnoza Zaxidovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани, "Ortho Cure" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

иккинчи

27

Qarshiyev Mamaraxim Cho'lliyevich

Бухоро вилоят стоматология поликлиникаси

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

олий

28

Salixova Runiza Munirovna

Тошкент шаҳри, "Ashart Dental Service" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

олий

29

Tashpulatova Kamilla Marat qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

учинчи

30

Asom Bobur Vaxob o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

учинчи

31

Shayunusov Shoilxom Shabaxramovich

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, "Denta-Med-Plyus" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

иккинчи

32

Kurbonov Xamidullo Ubaydullayevich

Тошкент шаҳар 1-сон стоматология поликлиникаси

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

биринчи

33

Isabekova Dildara Alijanovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-оилавий поликлиника

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

34

Xan Nina Vladimirovna

Тошкент вилояти "Doktor Pardasher" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

35

Abdiyev Alisher Babaniyazovich

Хоразм вилояти, "Бобониёз-Алишер" хусусий корхонаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

36

Saxatov Boxodir Toshpolotovich

Бухоро вилояти, Олот тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

37

Raxmonova Feruza Xalilovna

Тошкент шаҳар 5-сон стоматология поликлиникаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

38

Rasulov Erkin Elmanovich

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани, "Madad Shukur" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

39

Maxkamov Abdulaxayjon Abduqahhorovich

Наманган вилояти, Косонсой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

40

Aminova Munira Saidnasirovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, талабалар шаҳарчаси кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

41

Eshbakova Nargiza Arziyevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

42

Ko'chkarov Urol Turopovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

43

Zavyalova Yelena Vladimirovna

Тошкент шаҳар 1-сон стоматология поликлиникаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

44

Muxamatjonova Ziyoda Mansurjonovna

Тошкент шаҳри, Республика стоматология поликлиникаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

биринчи

45

Ibragimov Parda Ismailovich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

46

Raximov Vaxob Kurbanovich

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, "Doktor-Ali-Denta" хусусий корхонаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

47

Abdullayev Gulmurza

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

48

Ismailov Ravshan Miraxmatovich

Тошкент шаҳри, Республика болалар таянч-харакат тизими касалликлари реабилитация маркази

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

49

Isamuxamedov Sanjar Botir o'g'li

Тошкент шаҳар 5-сон стоматология поликлиникаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

учинчи

50

G'oziyeva Feruza Akromovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани, "Denta Optima Servis" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

биринчи

51

Talibova Maxsumaxon Shaxzod-qizi

Тошкент шаҳар 5-сон стоматология поликлиникаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

учинчи

52

Grachyova Dinara Ravilevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани, "Denta Shad Servis" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

53

Xolmurzayev Uktam Toshniyazovich

Навоий вилояти, Хатирчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиникаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

54

Sadikova Zumrad Azatovna

Тошкент шаҳри, "Dental Optima" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

биринчи

55

Umarova Dilarom Axmadjanovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон миллий электр тармоқлари" АЖ, тиббий санитария қисми

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

56

Toshqulova Bibixojar Xotamboyevna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

57

Abdukadirov Baxtiyor Abduraxmanovich

Сирдарё вилояти, Боявут тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

58

Atsapina Yekaterina Vyacheslavovna

Тошкент шаҳри, "Dent Master" хусусий корхонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

59

Davlatov Abdifattoh Xamidovich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳри, "Ангрен дента" хусусий корхонаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

60

Zakirov Nadim Anvarovich

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиник

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

61

Abdaliyeva Guljan Abdali qizi

Тошкент вилояти, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

62

Anarkulov Fayozbek Narzulla o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

63

Ermatova Xilola Baxtiyarovna

Тошкент шаҳар 2-сон болалар стоматология поликлиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

64

Fazilov Afzal Baxtiyorovich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани, "Diyora-Afzal-Shifo" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

65

Gaffarov Nabijon Sabirovich

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

66

Erkulov Ikromjon Umaraliyevich

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

67

Gafurova Margarita Rinatovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Касаба уюшмалари Федерацияси, "Чинобод санаторияси" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

68

Muradov Qodirjon Xabibullayevich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

69

Xalbayev Abdujabbor Tadjibayevich

Сирдарё вилояти, Сайхунобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

70

Azizova Ziyodaxon Anvarovna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси, 30-ҚОП

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

71

Zaxarov Maksim Vladimirovich

Тошкент шаҳри, "Denta lights" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

72

Achilova Nodira G'ani qizi

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 58-оилавий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

73

Musayeva Uldaulet Qosbauliyevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тахтакўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

74

Mexmonov Sirojdin Jamolovich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 39-ҚОП

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

75

Sharipov Jo'rabek Ravshanovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, 67-ҚОП

умумий стоматолог

умумий стоматология

биринчи

76

Semenova Natalya Feodosevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани, "Ashart Dental Service" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

77

Kurbanov Baxtiyar

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

78

Xusainov Rustam Inatovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

79

Axmedova Nigora Asrorovna

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

80

Sadikova Zuxra Juramirzayevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

81

O'sarova Nasiba Abdug'aniyevna

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳри, "Xurshid-Denta-Stoma" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

82

Madjidova Iroda Maripovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани, "Yuv Medical Service" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

83

Eshburiyev Qo'yli Arziyevich

Қашқадарё вилояти, Деҳқонобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

84

Nasritdinova Nargiza Fazliddinovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 56-оилавий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

85

Xamdamov Umid Adxamovich

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 52-оилавий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

биринчи

86

Turayeva Zulxumor Sabitxonovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 52-оилавий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

биринчи

87

Soidova Muxtaram Shukurulloyevna

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

88

Ibodullayev Bahodir Parda o'g'li

Тошкент шаҳри, "Doktor Pardasher" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

89

Kamalov Asomiddin Djurayevich

Тошкент тиббиёт академияси кўп тармоқли клиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

90

Islamov Jamshidbek Ilyosbek o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

91

Maxmudov Abdujabbor Aminovich

Тошкент шаҳри, Миробод тумани, "Veda Stom" хусусий корхонаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

иккинчи

92

Kayumov Zoxidjon Nazimovich

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси, 46-ҚОП

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

93

Abdurasulov Ergash Yuldashevich

Тошкент вилояти, Қуйи Чирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

хирургик стоматология

олий

94

Shodiyev Asliddin Shavkatovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

95

Mamarayimov Bekzodjon Ilxom o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

96

G'aybulloyev Komronbek Masrurjonovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

97

Uybikov Timur Ravilevich

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани, "Smalto Dente" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

биринчи

98

Xegay Roman Aleksandrovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

99

Axmedov Sirojidin Maxmudovich

Наманган вилоят ихтисослашган болалар стоматология поликлиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

100

Kurbonov Yoqubjon Xamdamovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, кўп тармоқли клиника

юз-жағ хирурги

юз-жағ жаррохлиги

олий

101

Boltaxodjayeva Lola Muratovna

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

бўлим мудири

юз-жағ жаррохлиги

олий

102

Azimova Muxabbat Latifovna

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

103

Mirzaxmedov Aziz Eldarovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

юз-жағ хирурги

юз-жағ онкожаррохлиги

учинчи

104

Kayumov Alisher Olimovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

105

Umarova Xilola Inoyatovna

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

106

Kudryashova Tatyana Valerevna

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

107

Saydazimov Farxod Saydullayevich

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

108

Karamatova Movluda Asatullayevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевтик стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

109

Raxmatullayev Alisher Kudratullayevich

Тошкент шаҳар 5-стоматология поликлиникаси

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

иккинчи

110

Abdullayev Sanjarbek Sarvar o'g'li

Тошкент шаҳар 5-стоматология поликлиникаси

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

учинчи

111

Amirov Nodir Kudratullayevich

Тошкент шаҳар 5-стоматология поликлиникаси

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

иккинчи

112

Dadamuxamedov Aziz Boxodirovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматалог

ортопедик стоматология

учинчи

113

Ataqulova Gulnora Achilovna

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳар болалар стоматалогия поликлиникаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

114

Shamsutdinova Muslima Djalolovna

Бухоро вилояти 1- сон стоматология поликлиникаси

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

биринчи

115

Ikromova Nodira Ziyatovna

Навоий вилояти, Навоий кон-металургия комбинати, 3-сон тиббий санитария қисми

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

116

Nasirov Xusniddin Komilovich

Навоий вилояти, Навоий кон-металлургия комбинати, 2-тиббий санитария қисми

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

117

Yunusova Munira Dilmuratovna

Навоий вилояти, Навоий кон-металургия комбинати, 3-сон тиббий санитария қисми

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

118

Mingboyeva Gulchexra Shukuraliyevna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

119

Xasanov Shavkat Arashovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

120

Mirzaabduraxmanov Jamoliddin Kamolidinovich

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

121

Boshmanov Asqar Ismatovich

Самарқанд вилоят ихтисослаштирилган болалар стоматология поликлиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

122

Kurbonova Rano Teshakulovna

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

123

Hamidova Dilnoz Yunusovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

124

Murodova Malohat Akramovna

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси, 9-ҚОП

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

125

Saidov Bobur Oktamovich

Хоразм вилояти, Хозарапс тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

126

Qayumov Ibrohimjon Nozimjonovich

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология иниститути клиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

127

Maxkamov Baxtiyor Ma'murboyevich

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология иниститути клиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

128

Xasanov Adxam Ibraximovich

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

юз-жағ хирурги

юз-жағ жаррохлиги

олий

129

Atajanov Mansur Raximovich

Хоразм вилояти, Урганч тумани "Хумо стома сервис" хусусий фирмаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

130

Abdullayeva Gulnora Egamberdiyevna

Хоразм вилояти, Урганч тумани "Хумо стома сервис" хусусий фирмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

 

 

 

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2020 йил “12” ноябрдаги “290”  сонли буйруғига 8-илова

 

  Фармация  мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2020 йил 7 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

 

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Abdunamatova Moxira Uktamovna

Тошкент вилоят фтизиатрия ва пульмонология шифохонаси

провизор

фармация

биринчи

2

Shoraxmatova Shaxnoz Shamaxmutovna

Тошкент вилоят ўсма касалликлар диспансери

провизор

фармация

биринчи

3

Denikayeva Guzal Gafiyevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий- амалий тиббиёт маркази

провизор

фармация

олий

4

Xalilova Mavlyuda Xasanovna

Тошкент шаҳри, Республика 2-клиник шифохонаси

провизор

фармация

олий

5

Orazova Mexrijamal Tuzelbayevna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий клиник шифохонаси

провизор

фармация

иккинчи

6

Komilova Xuri

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

олий

7

Komilov Umidjon Turg'unovich

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

иккинчи

8

Toychibayeva Rano Polotjanovna

Фарғона вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

провизор

фармация

олий

9

Bulanova Olga Aleksandrovna

Фарғона вилоят урология маркази

провизор

фармация

олий

10

Madumarova Etiborxon Abdumutalibovna

Фарғона вилоят перинатал маркази

провизор

фармация

олий

11

Masharipova Munira Raxmatovna

Фарғона вилоят перинатал маркази

провизор

фармация

олий

12

Islamxadjayeva Mavluda Israilovna

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

провизор

фармация

олий

13

Maxsudov Baxtiyor Nosirovich

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

олий

14

Kasimova Zulfiya Tursunovna

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

биринчи

15

Nabiyev Abduxoliq Solijonovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

олий

16

Rajabova Shoxista Ergashevna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

иккинчи

17

Norxodjayeva Yokutxon Yaxyayevna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, марказий ҳарбий клиник госпитали

провизор

фармация

биринчи

18

Esanova Muxabbat Saibnazarovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, марказий ҳарбий клиник госпитали

провизор

фармация

иккинчи

19

Tojiyev Baxromjon Egamnazarovich

Фарғона вилояти,  Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

биринчи

20

Salixov Abror Kuchkarovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган фтизиатрия ва пульмонология илмий-амалий тиббиёт маркази

провизор

фармация

олий

21

Yadgarova Sitora Kaxramonovna

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

провизор

фармация

иккинчи

22

Maxmudova Noila Nematilloyevna

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

провизор

фармация

олий

23

Vaxidova Saodatxon Mamurjonovna

Тошкент шаҳар 5-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

провизор

фармация

иккинчи

24

Axmedov Zaxid Anvarovich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия медицина институти клиникаси

провизор

фармация

биринчи

25

Absalyamova Gulchiroy Tilyavovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, марказий ҳарбий клиник госпитали

провизор

фармация

биринчи

26

Saliyeva Lola Mirvaliyevna

Навоий вилояти, Навоий кон-металлургия комбинати, 3-тиббий-санитария қисми

провизор

фармация

олий

27

Ubaydullayeva Zarofatxon Umarjonovna

Фарғона вилоят силга қарши кураш санаторийси

провизор

фармация

биринчи

28

Abduraximova Saida Mutalliyevna

Наманган вилоят перинатал маркази

провизор

фармация

олий

29

Axmadaliyeva Malikaxon Azamovna

Наманган  вилояти,  Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

олий

30

To'xtaboyeva Gulbodom Raximjonovna

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган вилояти филиали

провизор

фармация

олий

31

Matchanova Shoira Qo'chqorovna

Хоразм вилояти,  Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

биринчи

32

Vaisova Dilfuza Bekdurdiyevna

Хоразм вилояти,  Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

биринчи

33

Жонйигитова Хайтхон Турсунбаевна

Андижон вилояти, Андижон Давлат тиббиёт институти клиникаси

провизор

фармация

иккинчи

34

Eshatova Diloromxon Qo'chqarovna

Андижон вилоят силга қарши кураш маркази

провизор

фармация

биринчи

35

Mamasaidov Zaylobidin Turg'unovich

Фарғона вилояти,  Ёзёвон тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

олий

36

Mirzaraximov Yursunpulat Abdullayevich

Фарғона вилояти,  Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

провизор

фармация

биринчи

37

Ikramova Muxabbat Yaxyayevna

Бухоро вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий амалий тиббиёт маркази, Бухоро вилояти филиали

провизор

фармация

биринчи

38

Kambarova Zamira Abduvasitovna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон вилояти филиали

провизор

фармация

олий

39

Turg'unov Odiljon Mamirovich

Андижон вилоят силга қарши кураш маркази

провизор

фармация

иккинчи

40

Sidiqova Dilorom Ibroximovna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон вилояти филиали

провизор

фармация

олий

41

Egamberdiyeva Nasibaxon Usanbekovna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон вилояти филиали

провизор

фармация

олий

42

Xusainova Ug'uloy Muysinovna

Навоий вилояти, Навоий кон-металлургия комбинати тиббий-санитария бўлими

провизор

фармация

иккинчи

43

Siddiqova Dilafruz Ro'zimurodovna

Бухоро вилоят кардиология диспансери

провизор

фармация

олий

44

Shirinov Ma'ruf Muminovich

Бухоро вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Бухоро вилояти филиали

провизор

фармация

иккинчи

45

Xudoyberdiyeva Firuza Ismailovna

Бухоро вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

провизор

фармация

олий

46

Mamajonova Gulnora Maxammatjonovna

Фарғона вилояти,  Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

олий

47

Vafoyev Sayfitdin Ikromovich

Бухоро вилоят фтизиатрия ва пульмонология маркази

провизор

фармация

олий

48

Narzullayeva Dilnoza G'afurovna

Навоий вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

провизор

фармация

иккинчи

49

Bakoyeva Zevar Teshayevna

Навоий вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

провизор

фармация

олий

50

Suleymanova Marxabo Fayzullayevna

Бухоро вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

провизор

фармация

олий

51

Shamsiyev Fatillo G'aybilloyevich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро вилояти филиали

провизор

фармация

биринчи

52

Xabibullayeva Nukiljan Reimbayevna

Хоразм вилояти,  Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

олий

53

Saytmurotova Dilfuza Majidovna

Тошкент шаҳри, Республика болалар руҳий-асаб касалликлар касалхонаси

провизор

фармация

иккинчи

54

Парпиева Сапия Абдухамидовна

Тошкент шаҳар 3-туғруқ комплекси

провизор

фармация

биринчи

55

Avazova Umida Saidmurodovna

Тошкент шаҳри, Республика болалар ортопедия маркази

провизор

фармация

биринчи

 

 

 

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2020 йил “12” ноябрдаги “290” сонли буйруғига 9-илова

 

  Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Бухоро давлат тиббиёт институтидаги худудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида ультратовуш диагностикаси, рентгенология, офтальмология, акушерлик ва гинекология,   неврология, наркология, оториноларингология, умумий стоматология, терапевтик стоматология, ортопедик стоматология, хирургик стоматология, болалар терапевтик стоматологияси, кардиология  мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2020 йил 7 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

 

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Abdullayev Mirzo Barotovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Sono-Ren" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

2

Xudoyarov Baxtiyor Itolmasovich

Бухоро вилояти, Бухоро тумани, "Baxt medical diagnostik" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

3

Safarova Gulnora Erkinovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани, "Gulnigor med group" хусусий корхонаси

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

4

Qurbonov Mirzohid Amrulloyevich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани, "Дилдора - Дилобар" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

5

Primkulov Axmadjon Djurayevich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, вақтинча ишсиз

рентгенолог шифокори

рентгенология

учинчи

6

Najimova Sayida Naimovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Salomatlik maskani" shifoxonasi

рентгенолог

рентгенология

олий

7

Boboyeva Ra'no Raximovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани, "To'lqin - Shifo" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

биринчи

8

Artiqov Tulqin Davlatovich

Бухоро вилояти, Ромитан тумани, "To'lqin - Shifo" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

9

Xalilov Alisher Asrorovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Ulug'bek ultramed" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

10

Ro'zmetova Manzura Olimjonovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Shifo Nur Ko'z" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

биринчи

11

Husenova Yulduz Ismailovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Shifo Nur Ko'z" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

биринчи

12

Zikrillayeva Xayriniso Nematovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Fayzmed Alfa" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

13

Xamdamova Xalima Ismatovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "ABDULFAYZNUR" масъулияти чекланган жамият

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

14

Ashurova Manzura

Бухоро вилояти, Бухоро тумани, "Ashurova Manzura Shifo" хусусий корхона

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

15

Xaydarova Dildora Kadirovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Azizmed Shifo" хусусий корхонаси

невролог                  т.ф.д.

неврология

олий

16

Suvanov Jamshid Xasanovich

Навои вилояти, Кармана тумани, "Nevro - Avicenna" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

17

Xolikov Hayotjon Halimovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Qahramon - Rahimjon" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

иккинчи

18

Dagayeva Dilfuza Batirovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Qahramon - Rahimjon" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

иккинчи

19

Gulyamov Suxrob Baxronovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Fiziomed plyus" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

20

Tuxtayev Ilxom Turakulovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Fiziomed plyus" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

иккинчи

21

Saidmuratova Nasiba Sultanovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани, "Nasriddin Shams" клиника

невролог

неврология

олий

22

Nazirov Baxodur Baxtiyorovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Baxt Med Medical" масъулияти чекланган жамияти

нарколог

наркология

иккинчи

23

Ganiyev Jamshid Aminovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Smart LOR" масъулияти чекланган жамияти

оториноларинголог

оториноларингология

олий

24

Nuriddinov Noridin Yusufovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани, "Yusuf Zulayho Orzusi" масъулияти чекланган жамияти

оториноларинголог

оториноларингология

олий

25

Yuldasheva Guzel Urinbayevna

Қорақалпоқстон Республикаси, Нукус шаҳри, "Sabdin stoma klinika" оилавий корхона

умумий стоматолог

умумий      стоматология

биринчи

26

Soxibov Mustaqim Mustafoyevich

Бухоро вилояти Бухоро шаҳри, "Comfort -Dent" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий      стоматология

олий

27

Davlatov Sanjar Saidjanovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Comfort -Dent" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий      стоматология

олий

28

Fayziyev Otabek Najmiddinovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Comfort -Dent" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий      стоматология

олий

29

Xodiyev Otabek Kuldashovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Dental doctor Xodiyev" хусусий корхонаси

умумий стоматолог

умумий      стоматология

олий

30

Abdullayev Olim Gadoyevich

Бухоро вилояти, Жондор тумани, "Marjon Denta Lyuks" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий      стоматология

иккинчи

31

Zoyitov Siroch Sattorovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Sar-Nur Dentall" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий      стоматология

олий

32

Xaitova Shohida Jumakulovna

Бухоро вилояти, Когон тумани, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

33

Raupov Komiljon Ahadovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани, "Shaxinabonu Stoma Service" масъулияти чекланган жамият

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

биринчи

34

Ochilova Shohida Olimovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

35

Ziyodullayev Bahodir Komilovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

36

Ismoilov Adiz To'rayevich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

37

Arslonov Sadulla Bakayevich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Kamol Stom Servis" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

38

Xattabova Dilnoza Xusayinovna

Бухоро вилояти, Жондор тумани, "Jemchug Bonu" хусусий корхонаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

39

Toirova Niginabonu Furqat qizi

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

40

Xamdamova Zamira Zarifovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Fiziomed plyus" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

41

Amonova Yulduzxon Olimovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

42

Turdiyev Faxridin Shayimovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Media-stom-Kogon" хусусий корхонаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

43

Jo'raev Fazliddin Murodovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани, "Feruzbek Stom servis" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий      стоматология

иккинчи

44

Shukurov Shuxrat Sodikovich

Бухоро вилояти Когон тумани "Denta Servis Shuxrat" хусусий корхонаси

ортопед  стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

45

Jumaqulova Farida Jo'raqulovna

Бухоро вилояти Олот туман "Farida Stoma Servise" масъулияти чекланган жамияти

ортопед  стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

46

Xodjayeva Zarina Baxshilloyevna

Бухоро вилояти Бухоро шахар "Master Dent Xodjaev Baxshullo" масъулияти чекланган жамияти

ортопед  стоматолог

ортопедик стоматология

биринчи

47

Suleymanov Damir Aslanovich

Бухоро вилояти Бухоро шахар "Sadaf tishlar" масъулияти чекланган жамияти

ортопед  стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

48

Malikova Dildora Bahodirovna

Бухоро вилояти Жондор туман "Dian Denta" масъулияти чекланган жамияти

ортопед  стоматолог

ортопедик стоматология

биринчи

49

Saidova Nozima Baxodirovna

Бухоро вилояти Бухоро шахар "Diva Dentfl" хусусий корхонаси

ортопед  стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

50

Navro'zov Nozim Ramazonovich

Бухоро вилояти Гиждувон тумани "Aroma stoma servis" хусусий корхона

ортопед  стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

51

Ikromov A'zamat Temirovich

Бухоро вилояти Жондор тумани "Sadaf" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик   стоматология

иккинчи

52

Qosimov Vahob Abdivaliyevich

Бухоро шахар Гиждувон туман "Sukhrobbek Diamond" масъулияти чекланган жамият

хирург стоматолог

хирургик   стоматология

иккинчи

53

Sharipova Gulnihol Idiyevna

Бухоро вилояти Ромитан туман "Shifokor" хусусий корхона

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

54

Qurbonov Mirzohid Amrulloyevich

Бухоро вилояти Гиждувон туман "Дилдора - Дилобар" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

биринчи

55

Otayev Sherali Shodiyevich

Бухоро вилояти Жондор туман "Puls Med" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

иккинчи

 


139 Распечатать
Нажмите на кнопку ниже, чтобы прослушать текст Powered by GSpeech